Answer:
The correct answer is option a.
Step-by-step explanation:
The price is $12.
At this price, the quantity sold is 10 units.
The average total cost is $5.
The total cost will be
=

=

= $50
The total revenue will be
=

=

= $120
The profit will be
= Total revenue - Total cost
= $120 - $50
= $70