Answer:3 for $1.89 is the better deal
Explanation:
$1.89÷3= $0.63 per liter
$6.90 ÷10= $0.69 per liter
Answer: 3 liters for 1.89.
1.89/3 = 0.63 per liter
6.90/ 10 = 0.69 per liter
5.2m questions
6.7m answers