The price per ounce is the same for all 3:
2.10 / 6 ounces = 0.35 per ounce
2.60 / 8 = 0.35 per ounce
5.60 /16 = 0.35 per ounce.
32 ounces is twice as much as 16 ounces ( 16 x 2 = 32)
Multiply the cost of 16 ounces by 2:
5.60 x 2 = 11.20
32 ounces would cost $11.20