34.9k views
0 votes
What is the better buy? One pen for $0.99 For pens for $5.16 or 10 pack For $12.90

User Chella
by
4.6k points

2 Answers

2 votes

Answer:

10 pack

Explanation:

because it would be better than getting thbe0.99cents one

User Yekmer Simsek
by
4.8k points
4 votes
The ten pack is the better buy
User Vineet Reynolds
by
5.5k points