Answer:
The marked up price is $1,50 for each canister.
Step-by-step explanation:
Markup price is the difference between the selling price of a good or service and cost.
In this case, the cost is $60 per 24 canisters. So, the unit cost is $60/24 units, $2,50 per unit.
The selling price is $4 per unit.
The marked up price is $4-$2,50=$1,50 or 60% ($4/$2,50)