5.2k views
1 vote
Javier spent $22.98 on a 50lb bag of dog food what is the price per pound

User Thorarins
by
7.9k points

1 Answer

6 votes
The answer is $2.18 because you divide 50 by 22.98 and round
User Ecto
by
7.6k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.