5.2k views
1 vote
Javier spent $22.98 on a 50lb bag of dog food what is the price per pound

User Thorarins
by
5.1k points

1 Answer

6 votes
The answer is $2.18 because you divide 50 by 22.98 and round
User Ecto
by
5.1k points