Answer:
$2.25
Explanation:
$9.00/4= $2.25 for 1 pack
So if 4 packs of soda costs 9.00 and we need to find how much 1 pack is we divide the total cost by the total amount of packs.
So...
$9/4 = $2.25
So the price for one pack is $2.25
6.6m questions
8.7m answers