Answer:
The lowest price per once is: "Don's store" $ 0.101
Explanation:
You have to apply a 3 way rule
so:
1) 60 oz ----- $6.50
1 oz ----- =(1 oz X $6.50)/ 60
= $0.108
2) 54 oz ----- $5.50
1 oz ----- =(1 oz X $5.50)/ 54
= $0.101
3) 48 oz ----- $5.61
1 oz ----- =(1 oz X $5.61)/ 48
= $0.116
4) 40 oz ----- $4.50
1 oz ----- =(1 oz X $4.50)/ 40
= $0.112
Greetings