60.0k views
19 votes
Can yiu ANSWER ALL OF THEESE QUESTIONS :

1.Its cost $10.00 for 20 oranges. Is $2.00 per orange accurate?

2.Find the unit rate for 5 cans of chicken soup that cost a total of $2.00.​

User JERKER
by
4.7k points

2 Answers

7 votes

Answer: ok little Timmy

Explanation:

1 = yes

2 = 10

User Tony Smith
by
5.7k points
4 votes

Answer:

yes number one yes the second one 2/5

Explanation:

User Rishit Dagli
by
4.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.