Answer:
The 4 pack is the better deal.
Explanation:
You need to divide the amount of cost by the number of rolls per pack to get a per roll price.
4 pack = $2.04
$2.04/4 rolls = cost $.51/roll
for the 9 pack $4.68.
$4.68/4 rolls = $.52/1 roll
The better deal is the 4 pack because $.51 is less than $.52 per roll for the 9 pack.