168k views
4 votes
Maria had $22 to spend on five pencils. After buying them she had $12. How much did each pencil cost?

User Otorrillas
by
7.6k points

2 Answers

4 votes

Answer:

$2

Explanation:

User Stmi
by
6.6k points
4 votes

Answer:$2.04

Explanation:

User RonyHe
by
6.9k points