Answer:
$107.50
Explanation:
$3.50 = 1 STUDENT
$5.00 = 1 ADULT
TWENTY FIVE STUDENTS = $3.50 × 25 = $87.50
FOUR ADULTS (ONE TEACHER AND THREE PARENTS) = $5.00 × 4 = $20.00
TOTAL COST = $87.50 + $20.00 = $107.50
9.4m questions
12.2m answers