Answer:
All of the choices are correct
Step-by-step explanation:
The power dissipated in a single resistor connected to a battery is given by:

where
V is the voltage
I is the current
R is the resistance
Let's analyze each case:
A) Doubling the voltage (V'=2V) and reducing the current by a factor of 2 (I'=I/2). The new power dissipated is:
--> the power is unchanged
B) Doubling the voltage (V'=2V) and increasing the resistance by a factor of 4 (R'=4R). The new power dissipated is:
--> the power is unchanged
C) Doubling the current (I'=2I) and reducing the resistance by a factor of four (R'=R/4). The new power dissipated is:
--> the power is unchanged