91.2k views
4 votes
Jacob buys four muffins for $5.00.



What is the cost of 7 muffins?

User Undershock
by
5.5k points

1 Answer

1 vote

$8.75 would be your answer

User Justinpinili
by
5.7k points
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.