menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
18 oz size Cheerios box 3.64 for 18 ounces =$ per_____per ounce help pls
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
18 oz size Cheerios box 3.64 for 18 ounces =$ per_____per ounce help pls
asked
Jan 3, 2020
134k
views
5
votes
18 oz size Cheerios box 3.64 for 18 ounces =$ per_____per ounce help pls
Mathematics
middle-school
Beat Richartz
asked
by
Beat Richartz
7.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
5
votes
.20, because 18x0.20 is 3.6
Vinzcent
answered
Jan 9, 2020
by
Vinzcent
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jul 2, 2017
67.6k
views
Publix has a 12 oz. box of Cheerios for $3.49. What is the unit rate per ounce?
Xavinou
asked
Jul 2, 2017
by
Xavinou
8.7k
points
Mathematics
high-school
2
answers
1
vote
67.6k
views
asked
Sep 5, 2021
43.4k
views
Cheerios $3.89 for 17 oz. $ [ Select ] per ounce VS. Option 2: Apple Jacks $2.89 for 13 oz. $ [ Select ] per ounce Which is the better deal?
German Blanco
asked
Sep 5, 2021
by
German Blanco
8.6k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
43.4k
views
asked
Apr 23, 2019
34.0k
views
the weights of a particular size of boxes of apple cinnamon cheerios are approximately normally distributed with mean weight 23.3 oz and standard deviation 0.2 oz. they wish to reject any box of cereal
Mohammad Desouky
asked
Apr 23, 2019
by
Mohammad Desouky
7.6k
points
Mathematics
middle-school
1
answer
1
vote
34.0k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org