menu
QAmmunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Categories
Ask a Question
Box macaroni and cheese $1.20 for 5.5 ounces = $____ per ounce Question 1 options: 0.22 0.24 1.20
asked
Jan 25, 2020
35.8k
views
5
votes
Box macaroni and cheese $1.20 for 5.5 ounces = $____ per ounce Question 1 options: 0.22 0.24 1.20
Mathematics
middle-school
Crazybob
asked
by
Crazybob
8.5k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Answer:I believe the answer is $0.24
Explanation:
Mahesh Bansod
answered
Jan 26, 2020
by
Mahesh Bansod
8.4k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
4
votes
Answer:
0.22.
Explanation:
Andrei Matracaru
answered
Jan 31, 2020
by
Andrei Matracaru
8.7k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Jan 2, 2023
210k
views
A 19 ounce soup costs $1.50. What is the unit price of the soup? $____ per ounce.
Tatjana Heuser
asked
Jan 2, 2023
by
Tatjana Heuser
8.2k
points
Mathematics
college
1
answer
5
votes
210k
views
asked
Jul 17, 2020
135k
views
prepared macaroni and cheese $6.35 for 20 ounces = $_____ per ounce a-0.35 b-0.32 c-0.20 answer quickly plz i will give points
Jmizv
asked
Jul 17, 2020
by
Jmizv
8.4k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
4
votes
135k
views
asked
Mar 6, 2021
137k
views
A recipe for macaroni and cheese calls for 18 ounces of cheddar cheese to make 32 four-ounce portions. How much would cheddar would be needed to produce 40 eight-ounce portions?
Rahmell
asked
Mar 6, 2021
by
Rahmell
8.1k
points
Business
college
1
answer
0
votes
137k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.5m
questions
12.2m
answers
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
A bathtub is being filled with water. After 3 minutes 4/5 of the tub is full. Assuming the rate is constant, how much longer will it take to fill the tub?
i have a field 60m long and 110 wide going to be paved i ordered 660000000cm cubed of cement how thick must the cement be to cover field
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search QAmmunity.org