Answer: Package C
Explanation:
The best buy will be the one that is cheapest per pound.
Package A = 4.98 /2 = $2.49 per pound
Package B = 12.25/5 = $2.45 per pound
Package C = 18.80/8 = $2.35 per pound
Package D = 23.70/10 = $2.37 per pound
Package C has the lowest price per pound at $2.35 and so is the best buy.