203k views
1 vote
Which is a better deal? 12oz of laundry soap for $4 or 36oz of laundry for $10​

2 Answers

0 votes

Answer:

32oz

Explanation:

12+12+12=36

4+4+4=$12

36oz= $12 36oz=$10

User Sandesh Khutal
by
6.1k points
3 votes

Answer:

36oz of laundry for $10​

Hope This Helps! Have A Nice Day!!

User Umesh Verma
by
5.9k points