Answer: $10.40
Step-by-step explanation:
First, find the cost of 1 box of pasta. 13/5 = 2.6, so $2.60 a box.
Next, find how many boxes there are. 48/12 = 4, so 4 boxes of pasta.
Finally, multiply 4*2.6 to get the final cost.
6.5m questions
8.6m answers