154k views
11 votes
Four gallons of gasoline cost $15.56. What is the price per gallon?​

User Champa
by
8.0k points

2 Answers

6 votes

Answer:

i think $1.12. maybe

Explanation:

User JoeAC
by
8.6k points
7 votes

Answer:

3.89

Explanation:

You just divide 15.56 by 4.... and that's how you get the answer :)

User Kevin London
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories