Answer:
B
Explanation:
We need to find the price of 1 pack for each deal.
12 pack for 2.00
2/12 =$0.17 per pack
24 pack for 3.50
3.50/24 = $0.15 per pack
36 pack for 5.75
5.75/36 = $0.16 per pack
50 pack for 8.25
8.25/50 = $0.17 per pack
100 pack for 15.75
15.75/100 = $0.16 per pack
the lowest deal per pack is for 24 pack for $3.50 since it has the lowest amount per pack.
correct answer is B