152k views
5 votes
17.60 for a pack of 4. Find the unit price

User Diop
by
4.5k points

2 Answers

2 votes

Answer:

4.40 is that an option i did 17.60 divided by 4 it may be wrong

Explanation:

User Aashitvyas
by
5.2k points
4 votes

This means it costs $17.60 for 4 pairs. Divide 17.60 by 4 to find the price per 1 unit. 17.60 / 4 = $4.40 per unit

Hope this helps!

User Jorfus
by
4.8k points