21.1k views
10 votes
If cheese costs $3.00 for 2 pounds what is the cost per pound?
I need a quick answer please

2 Answers

3 votes

Answer:$1.50

Explanation:

User Ted Epstein
by
5.9k points
5 votes
The answer would be 1.50
User Right Of Zen
by
5.8k points