93.0k views
3 votes
Please help me please

Please help me please-example-1
User Putolaruan
by
6.3k points

1 Answer

4 votes

Answer:

The answer is Parson's Market.

Explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7 * 1.89 = 13.23

User Ceorron
by
6.1k points