87.7k views
2 votes
Boris guys a pack of 8 towels for $30. Find the unit price in dollars per towel. If necessary, round your answer to the nearest cent.

User Digicrat
by
4.5k points

2 Answers

4 votes

Answer:

3.75

Explanation:

30/8

=3.75

User Veraticus
by
4.6k points
6 votes

3.75 cents i think......

User Deepu Sasidharan
by
5.1k points