Here is your answer
Let r1 and r2 be the resistances of the two conductors.
In series,
Resultant resistance,R= r1+r2
So, r1+ r2= 50ohm ...... (i)
In parallel,
Resultant resistance,
1/R= 1/r1 + 1/r2


- using (i)
r1×r2= 12×50= 600.......(ii)
Now,
(r1-r2)^2= (r1+r2)^2 - 4r1×r2
(r1-r2)^2= 50^2 - 4×600
(r1-r2)^2= 2500-2400= 100
(r1-r2)^2= 10^2
r1-r2= 10 ...... (iii)
Adding i and iii, we get
2r1= 60
r1= 30
So, r2= 50- 30 = 20
Hence,
r1= 30 ohms
and, r2= 20 ohms
HOPE IT IS USEFUL