Answer:41 cents
Explanation:
to get 6 to one divide 6 by 6 :
6÷6=1
now divide $2.46 by 6 :
$2.46÷6=$0.41
one can is 41 cents
Answer:
Each can costs $0.41 or 41 cents
To determine the cost of one can, take the cost of a six pack and divide by the number of cans
2.46/6
.41
5.6m questions
7.3m answers