223k views
2 votes
One bulb of elephant garlic cost $2. How many bulbs of elephant garlic can you buy for $4?

User Nootn
by
8.1k points

2 Answers

1 vote

Hey there!

You can buy 2 bulbs of garlic with $4.

2 x 2 = 4

Hope this helps you!

God bless ❤️

xXxGolferGirlxXx

User Chris Hep
by
8.6k points
5 votes

Answer:

Two.

Explanation:

4 goes into 2 twice.

($4/$2 = 2 r 0)

User Tani
by
8.2k points

Related questions

1 answer
4 votes
192k views
1 answer
2 votes
191k views
1 answer
2 votes
201k views