145k views
5 votes
Describe two different ways that a customer could buy 4 1/4 pounds of grapes.

User Jashawn
by
4.8k points

1 Answer

3 votes

Take a bag put in the desired amount and weigh it or look at the weight of grapes in packaged bags and buy it with cash, credit, debit or EBT

User Eiconic
by
6.4k points