151k views
3 votes
Plz help me with this plz help me plz I need help badly plz help me plz as soon as possible plz ASAP

Plz help me with this plz help me plz I need help badly plz help me plz as soon as-example-1

1 Answer

5 votes

Answer: D!!!!

Explanation:

You would find for each size the cost per fluid ounce

1.19/12=0.09917 per fluid oz

1.54/16=0.09625 per fluid oz

2.19/32=0.06844 per fluid oz

4.98/80=0.6225 per fluid oz

The last one, 80 fl oz, costs the least in unit prices

User Jim Bergman
by
7.7k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories