75.4k views
5 votes
Kneisl's Mountain Adventures store is having a sale on carabiners. During the ... During the sale, you can buy 4 carabiners for $29.60. What is the unit price of the carabiners?

User Okkhoy
by
5.7k points

1 Answer

3 votes

29.60 รท 4 = 7.4

Final answer is $7.4

User Neutrino
by
6.2k points