menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
If 25 pounds of sugar costs $6.25, how much does each pound cost?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
If 25 pounds of sugar costs $6.25, how much does each pound cost?
asked
Nov 10, 2020
76.7k
views
4
votes
If 25 pounds of sugar costs $6.25, how much does each pound cost?
Mathematics
middle-school
AUSteve
asked
by
AUSteve
8.4k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
2
Answers
2
votes
Exploding Kitten
answered
Nov 11, 2020
by
Exploding Kitten
8.9k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
2
votes
Answer:
Each pound should cost $0.25
Daniel Nyamasyo
answered
Nov 14, 2020
by
Daniel Nyamasyo
7.5k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
No related questions found
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org