Answer:
0.1574
Explanation:
Given that X, the average hourly salary of workers at a supermarket is $14.50.
X is Normal with mean = 14.50 and std dev = 1.75
In other words, the variable
Z=
is normal with (0,1) as mean and variance
the probability of the hourly salary being between $9.25 and $12.75
P(

after converting X into Z
Hence area will be represented by the shaded area in the attached file
Prob =0.1574