122k views
5 votes
Can some one help me Please

Can some one help me Please-example-1
User Hojoon
by
7.3k points

1 Answer

5 votes
Use area formula (length x width)
42 x 25.5 = 1,071

Divide by total cost of wall paper

1,071/771.25 = $1.38 per square foot
User Hmmftg
by
7.4k points