216k views
4 votes
Find the unit rate. A quart (32 ounce) bottle of milk costs $1.19

User Pronvit
by
7.4k points

1 Answer

4 votes
$0.037187 per ounce but who would want a quart of milk in the middle of January
User Gregn
by
8.0k points

No related questions found