189k views
0 votes
Please help (10 points) asap

Please help (10 points) asap-example-1
User Bill Gale
by
7.2k points

1 Answer

6 votes

Answer:

4)a. 180 miles/3 gallons = 60 miles/gallon

b. 40 minutes/4 miles = 10 minutes/mile

c. $4.50/10 ounces = 45¢/ounce

User Mitchell Skurnik
by
8.3k points

No related questions found