189k views
0 votes
Please help (10 points) asap

Please help (10 points) asap-example-1
User Bill Gale
by
7.2k points

1 Answer

6 votes

Answer:

4)a. 180 miles/3 gallons = 60 miles/gallon

b. 40 minutes/4 miles = 10 minutes/mile

c. $4.50/10 ounces = 45¢/ounce

User Mitchell Skurnik
by
8.3k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories