Answer:
$6.29
Explanation:
18.87 divided by 3 is $6.29
$6.29 per pair
To find the unit price for a pair of socks, we take the total price and divide by the number of pairs of socks
unit price = total cost/ number of pairs
= $18.87/ 3
=$6.29 per pair
5.7m questions
7.4m answers