Answer:
0.44
Explanation:
We know that 1 pound = 16 ounces
So 1 lb 4 ounces = 16 ounce+4 ounce = 20 ounces
$8.88 / 20 ounces = .444
Rounding to the nearest cent $.44
6.5m questions
8.6m answers