H₂S
Further explanation
Given
ΔH fusion and ΔH vaporization of different substances
Required
The substance absorbs 58.16 kJ of energy when 3.11 mol vaporizes
Solution
We can use the formula :

Q=heat/energy absorbed
n = moles
The heat absorbed : 58.16 kJ
moles = 3.11
so ΔH vaporization :

The correct substance which has ΔH vaporization = 18.7 kj / mol is H₂S
(H₂S from the data above has ΔH fusion = 2.37 kj / mol and ΔH vaporization = 18.7 kj / mol)