menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
At a local donut shop, glazed donuts cost $0.65. If Samantha wanted to buy a dozen glazed donuts, how much will she spend in all?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
At a local donut shop, glazed donuts cost $0.65. If Samantha wanted to buy a dozen glazed donuts, how much will she spend in all?
asked
Sep 28, 2021
194k
views
2
votes
At a local donut shop, glazed
donuts cost $0.65. If
Samantha wanted to buy a
dozen glazed donuts, how
much will she spend in all?
Mathematics
high-school
Paholg
asked
by
Paholg
8.3k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
3
votes
0.65x12 would be $7.80
Pera
answered
Oct 3, 2021
by
Pera
8.3k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Aug 15, 2024
161k
views
At Kayleigh's Donut Shop, there are glazed, chocolate and jelly donuts. How many different combinations of a dozen donuts can Kayleigh create with at least one glazed, one chocolate and one jelly donut?
Emmily
asked
Aug 15, 2024
by
Emmily
8.5k
points
Mathematics
college
1
answer
0
votes
161k
views
asked
Apr 28, 2015
196k
views
A donut shop sells glazed donuts for $5.88 a dozen. How much would one donut cost?
Kevin Pedersen
asked
Apr 28, 2015
by
Kevin Pedersen
8.1k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
0
votes
196k
views
asked
Jan 19, 2020
170k
views
A donut shop sells glazed donuts for $5.88 a dozen how much would one donut cost
Sefirosu
asked
Jan 19, 2020
by
Sefirosu
7.9k
points
Mathematics
middle-school
2
answers
1
vote
170k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
What is .725 as a fraction
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
The cost of 5 similar digital cameras and 3 similar video cameras is 3213. Each video camera costs 4 times as much as each digital camera. John buys a digital camera and a video camera. How much does he
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org