202k views
0 votes
If 1 case of 500 20oz. cups cost 48.38 how much does one cup cost (show all work)

User Derfred
by
8.4k points

1 Answer

7 votes

Answer:

Explanation:

if 500 cups costs 48.38

than one cup will cost

48.38/500=0.096 cents per cup

User Q Liu
by
8.3k points

Related questions