84.9k views
1 vote
A dozen plain hats cost $3.60. What is the unit rate of a hat? Write your answer as a comparison statement.

These are for exams please answer quick!!

User Snowangel
by
6.5k points

1 Answer

5 votes

Answer:0.3

Explanation:

3.60/12=0.3

User Wim Ten Brink
by
7.4k points