Answer:
$2.00
Explanation:
You can form an equation with these statements, x being the price of cheese pizza and y being the price of pepperoni. Making the equation,
3x+4y=18
3x+2y=12
Solving the equation,
3x+4y=18
6x+4y=24
-3x=-6
x=2
y=3
Solving another way,
2y=6
y=3
x=2
Therefore, the answer is $2.00