173k views
4 votes
A random sample of 27 items is drawn from a population whose standard deviation is unknown. The sample mean is x¯ = 940 and the sample standard deviation is s = 15. Use Appendix D to find the values of Student's t.

1 Answer

1 vote

Answer:

t value= 99%

Explanation:

User Sean Perry
by
7.4k points