184k views
2 votes
Find the unit rate. Round to the nearest hundredth, if necessary.

$5.99 for 19 lb

1 Answer

1 vote

Answer:

0.315 per lb

Explanation:

User Anto Varghese
by
7.6k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.

9.4m questions

12.2m answers

Categories