25.1k views
4 votes
A package of 4 pairs of insulated socks costs "​$31.16." What is the unit price of the pairs of socks​?

1 Answer

4 votes

Answer:

$7.79 per pair of socks

Explanation:

User Dmitry Semenyuk
by
5.1k points