92.0k views
3 votes
A package of 4 pairs of insulated socks costs "​$31.16." What is the unit price of the pairs of socks​?

1 Answer

6 votes

Answer:

$7.79/pair

Explanation:

31.16/4 = 7.79

User Kostia Dombrovsky
by
8.0k points