191k views
5 votes
The cost of 9 scarves is $87.75. What is the unit price?

User Nandop
by
5.6k points

1 Answer

3 votes

Answer:

the answer is 9.75 for one

Explanation:

divide 87.75/9

hope this helped

User Rohith V
by
5.5k points