104k views
2 votes
8 cans of corn cost $16. What is the cost per can?

User Kun Ren
by
8.1k points

1 Answer

4 votes

Answer:

Explanation:

$16 / 8 cans = $2 per can

User FreshPro
by
8.4k points

No related questions found

Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.