97.3k views
3 votes
Dawn Reynolds purchased six quarts of motor oil for $14.12. What is the unit price per quart rounded to the nearest cent?

1 Answer

0 votes
2.35, I got this by dividing 14.12 by 6
User Pcv
by
5.9k points