menu
Qammunity.org
Login
Register
My account
Edit my Profile
Private messages
My favorites
Dawn Reynolds purchased six quarts of motor oil for $14.12. What is the unit price per quart rounded to the nearest cent?
Ask a Question
Questions
Unanswered
Tags
Ask a Question
Dawn Reynolds purchased six quarts of motor oil for $14.12. What is the unit price per quart rounded to the nearest cent?
asked
Jul 21, 2021
97.3k
views
3
votes
Dawn Reynolds purchased six quarts of motor oil for $14.12. What is the unit price per quart rounded to the nearest cent?
Mathematics
college
Dhruv Raval
asked
by
Dhruv Raval
8.6k
points
answer
comment
share this
share
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
Please
log in
or
register
to answer this question.
1
Answer
0
votes
2.35, I got this by dividing 14.12 by 6
Pcv
answered
Jul 26, 2021
by
Pcv
8.8k
points
ask related question
comment
share this
0 Comments
Please
log in
or
register
to add a comment.
← Prev Question
Next Question →
Related questions
asked
Dec 18, 2021
34.0k
views
Dawn purchased 6 quarts of motor oil for $14.12. What is the Unit Price per quart rounded to the nearest cent?
Anentropic
asked
Dec 18, 2021
by
Anentropic
8.0k
points
Mathematics
college
1
answer
2
votes
34.0k
views
Ask a Question
Welcome to QAmmunity.org, where you can ask questions and receive answers from other members of our community.
9.4m
questions
12.2m
answers
Categories
All categories
Mathematics
(3.7m)
History
(955k)
English
(903k)
Biology
(716k)
Chemistry
(440k)
Physics
(405k)
Social Studies
(564k)
Advanced Placement
(27.5k)
SAT
(19.1k)
Geography
(146k)
Health
(283k)
Arts
(107k)
Business
(468k)
Computers & Tech
(195k)
French
(33.9k)
German
(4.9k)
Spanish
(174k)
Medicine
(125k)
Law
(53.4k)
Engineering
(74.2k)
Other Questions
How do you can you solve this problem 37 + y = 87; y =
How do you estimate of 4 5/8 X 1/3
Write words to match the expression. 24- ( 6+3)
Twitter
WhatsApp
Facebook
Reddit
LinkedIn
Email
Link Copied!
Copy
Search Qammunity.org